Denne sommeren har det vært full rulle med Outdoor Challenge. To konkurransedager og to finalefester,- en 10.juli og en 14.august.
På Risøya ble det konkurrert om å bli av de topp fire lagene som stakk av gårde med en av finaleplassene, og under juli-konkurransen var det Hallingdal, Grenland, Eiker og Step Oslo. De fire finalelagene i august va følgene; laget fra Maubach, Nancy, Malinka og Vacduka.
Under finalen ble det kjempet med nebb og klør for å bli det laget som tronet øverst på pallen.
Videre i artikkelen kan du se et glimt av hva som foregikk under finalen i august.
Programlederne bestod av en norsktalende, en dansktalene og en engelsktalende kommentator.
All Colors sørget for god stemning!
Samarbeid og balanse ble satt på prøve i den ene finalerunden «The Platform». I denne runden ble tre lag til to,- og Nancy og Maubach gikk videre til den siste og avgjørende runden.
I en av duellene var finaledeltagerne inne i noen store, plastikkballer, hvor poenget var å komme først opp på den platformen som lyste.
Nancy og Maubach måtte få hele laget sitt gjennom hinderløypen med strøm før de kunne klatre opp til toppen av tauet og gripe flagget, for å kunne kalle seg vinnerne av OC 2015.
Hvem trakk det lengste strået?
Vi gratulerer hjertelig Hallingdal som vinnere av juli-finalen og Maubach som vinnere av august-finalen.